Nábor

Nábor nových členů do Klubu vodního póla Přerov stále probíhá

Do přípravky KVP Přerov zveme kluky i holky od 6-ti let, které baví míčové sporty a mají základní plavecké dovednosti (podmínkou je přeplavat bazén na šířku).

Tréninky pod vedením zkušených trenérů jsou zaměřeny na zdokonalování plaveckých dovedností, práci s míčem a všestranný pohybový rozvoj.  Tréninky jsou vedeny zábavnou formou, aby děti vodní pólo vnímaly jako hru, která je baví a vytvořily si tak pozitivní vztah ke sportu. Po získání základních herních dovedností a návyků hrají vybraní hráči ve své kategorii soutěž v minipóle.

Tréninky přípravky probíhají každou neděli od 17:30 hod. a  středu od 17:00 hod. na přerovském bazéně.

Pro více informací kontaktujte koordinátorku náboru paní Zuzanu Děkanovou na telefonním čísle +420  774 516 503.

Přihláška ke stažení zde:

 OTÁZKY A ODPOVĚDI K NÁBORU DO VODNÍHO PÓLA

Musím umět plavat ?

Stačí alespoň přeplavat šířku bazénu a celkově se nebát vody, vše kolem plavání a dalších plaveckých aktivit děti naučíme. Kluci a holky v přípravce udělají během pár tréninků velký pokrok a postupně zvládají všechny plavecké styly a další plavecké dovednosti. Pod vedením zkušených trenérů děti zdokonalují své plavecké dovednosti, práci s míčem i všestranný pohybový rozvoj.  Tréninky jsou vedeny zábavnou formou, aby děti vodní pólo vnímaly jako hru, která je baví a vytvořily si tak pozitivní vztah ke sportu.

Jaké jsou finanční náklady ?

Platí se měsíční členské příspěvky ve výši 600,- Kč za měsíc.

Můžu hrát zápasy vodního póla ?

V rámci nedělního tréninku, který je zaměřen nejen na samotné plavání, ale i další aktivity spojené s vodním pólem (jako šlapání vody, práce s míčem atd..)  si kluci a holky vždy ve druhé části tréninkové jednotky zahrají zápas na šířku hřiště. Ti, kteří zvládnou tyto zápasy, se mohou zapojit do soutěžních zápasů v kategorii minipóla  a případně i mladších žáků.

Proč hrát vodní pólo ?

Vodní pólo má v Přerově velmi silnou a dlouholetou tradici a náš oddíl dokázal vychovat řadu vynikajících hráčů a reprezentantů České republiky. V posledních letech patří KVP Přerov ke špičce českého vodního póla, když náš A-tým vybojoval v letech 2017 a 2018 titul Mistra České republiky, v roce 2019 pak slavil 1. lize stříbrné medaile.

Plavecké sporty jsou obecně známy jako zdravý způsob sportování. Vodní pólo je pak nejlepší volbou pro ty, kteří rádi plavou, ale zároveň upřednostňují míčové hry v kolektivu kamarádů.

Vodní pólo je považováno za druhý nejnáročnější sport vůbec, který vyžaduje velmi dobrou komplexní fyzickou připravenost hráčů.

Hráč vodního póla potřebuje:

  • výborně plavat – zkoušeli jste někdy téměř hodinu plavat v bazénu sprintem tam a zpět?
  • výborně šlapat vodu – zkoušeli jste se někdy udržet na hladině s 90-ti kilogramovou zátěží na zádech, která Vás tlačí pod vodu?
  • při střelbě nebo obranných zákrocích vyšlápnout vysoko nad hladinu – zkoušeli jste se někdy dostat sami nad vodu tak, aby jste měli hladinu v úrovni pasu?

Kombinace vysoké úrovně plavání, šlapání vody a výšlapů zaručuje, že vodní pólisté mají vynikající fyzickou kondici a zároveň musí mít svalovou sílu ve všech svalových partiích, takže jim nehrozí riziko jednostranného přetěžovaní pohybového aparátu nebo závažnějších zranění, tak jako je tomu u jiných kolektivních sportů, provozovaných na vrcholové úrovni.

Věděli jste, že hráč vodního póla během jednoho zápasu uplave zhruba 4 – 5 kilometrů a spálí až 700 kalorií?

Vodní pólo jako každý kolektivní sport klade velký důraz na týmovou spolupráci a fair play a u dětí intenzivně pomáhá k rozvoji komunikačních i sociálních dovednosti. V České republice patří vodní pólo k menším sportům a díky tomu se hráči častěji potkávají při zápasech či turnajích a přestože při soutěžních utkáních dělají maximum pro vítězství svého týmu, tak mimo bazén jde rivalita stranou,  navazují se přátelství se soupeři, jezdí na společná soustředění a celková atmosféra v “pólistické rodině” je mnohem přátelštější než v prostředí jiných kolektivních sportů, ve kterých panuje vysoká rivalita a konkurence.

Vodní pólo je tvrdý a fyzicky náročný, ale nikoliv nebezpečný sport – voda brzdí prudké pohyby, takže minimalizuje riziko zranění.

Vodní pólo není ani na vrcholové úrovni tak extrémně časově náročné jako jiné sporty, takže je běžné, že hráči bez potíží vystudují střední i vysokou školu a jsou schopni pokračovat v kariéře i při zaměstnání.

Vodní pólo je  poměrně levnou sportovní aktivitou – kromě členských příspěvků jsou plavky jediným potřebným vybavením, do kterého je třeba investovat.

Pro více informací kontaktujte koordinátorku náboru paní Zuzanu Děkanovou na telefonním čísle +420  774 516 503 nebo e-mailem kvpwaterpolo@gmail.com.